774 620 159
zeptejte se
Přihlášení pro registrované uživatele

Top nabídky

ÚrokZpůsob úročeníÚčel úvěru
1,59 %fixace na 5 letúčelový
1,59 %fixace na 3 rokyúčelový
1,64 %fixace na 1 rokúčelový
1,69 %fixace na 5 letúčelový
1,69 %fixace na 3 rokyúčelový
1,69 %fixace na 3 rokyúčelový

Vybrané dotazy našich klientů

Zrušení kreditních karet od jiných bank
Exekuce je překážkou získání hypotečního úvěru


Refinancuji hypotéku a před čerpáním úvěru mám doložit zrušení dvou kreditních karet od jiných bank. Limity na kreditních kartách mám opravdu vysoké (150tis a 200tis), ale karty nepoužívám a nic na nich nedlužím, tudíž jsem si myslela, že nebude problém podmínku splnit.. Při návštěvě poboček bank jsem ovšem zjistila, že mají šílenou výpovědní lhůtu a já tedy refinancovat asi nestihnu. U banky, kam refinancuji jsem se ptala, zda mi bude stačit podaná žádost o výpověď a bylo mi řečeno, že nikoli, že potřebuji potvrzení o zrušení. Můžete mi poradit, jak docílit rychlejšího zrušení kreditních karet? Děkuji.

M. Dosoudilová, Hrotovice


Vážená paní Dosoudilová,

obecně je pravdou, že výpovědní lhůty u kreditních karet u jednotlivých bank bývají 30 dní i déle od podání žádosti a banky zpravidla lhůtu počítají od prvního dne následujícího měsíce. Nemáte-li v dané bance osobní známe, jen těžko se Vám podaří formální lhůtu zkrátit. Doporučíme Vám domluvit se s Vaší bankou na úpravě stávající smlouvy tak, že před čerpáním doložíte snížení limitů kreditních karet na minimum, což je úkon, který je většina bank u kreditní karty schopna vyřídit na počkání včetně vystavení potvrzení o měně (např. limity snížíte ze 150 tis. Kč a 200 tis. Kč na 2x 20 tis. Kč). Po vyčerpání úvěru můžete produkty bez časového presu zrušit úplně.

S pozdravem tým Opravdová hypotéka


Potřebuji hypotéku 400 000,- Kč na koupi bytu v Jihlavě za 900 000,- Kč. Pracovní smlouvu mám na dobu neurčitou s čistým příjmem 19.000,- Kč/měsíčně. Jsem svobodný, bez dětí a je mi 28 let. U své banky jsem narazil na problém, protože na mě byla loni vypsaná exekuce za jízdu na černo v Praze v metru. Můžete mi poradit, u které banky hypotéku vyřídím?

Jaroslav, Brandýs n. Labem


Vážený pane Jaroslave,

ve spojitosti s hypotečním úvěrem je exekuce nepřekonatelným problémem pro celý bankovní trh, nikoli jen pro Vaši banku. Hypoteční úvěr u bank budete moci začít poptávat až po definitivním vyřešení nařízené exekuce.

S pozdravem tým Opravdová hypotéka

Novinky


Velký obrat na hypotečním trhu - úročení začíná stoupat Po 1,5 roce permanentního klesání úrokových sazeb u hypoték přišel zlom. Dva největší poskytovatelé hypoték u nás přistoupili ke zvýšení sazeb...

Více
© 2019 OpravdováHypotéka.cz