774 620 159
zeptejte se
Přihlášení pro registrované uživatele

Top nabídky

ÚrokZpůsob úročeníÚčel úvěru

Vybrané dotazy našich klientů

Zrušení kreditních karet od jiných bank
Exekuce je překážkou získání hypotečního úvěru


Refinancuji hypotéku a před čerpáním úvěru mám doložit zrušení dvou kreditních karet od jiných bank. Limity na kreditních kartách mám opravdu vysoké (150tis a 200tis), ale karty nepoužívám a nic na nich nedlužím, tudíž jsem si myslela, že nebude problém podmínku splnit.. Při návštěvě poboček bank jsem ovšem zjistila, že mají šílenou výpovědní lhůtu a já tedy refinancovat asi nestihnu. U banky, kam refinancuji jsem se ptala, zda mi bude stačit podaná žádost o výpověď a bylo mi řečeno, že nikoli, že potřebuji potvrzení o zrušení. Můžete mi poradit, jak docílit rychlejšího zrušení kreditních karet? Děkuji.

M. Dosoudilová, Hrotovice


Vážená paní Dosoudilová,

obecně je pravdou, že výpovědní lhůty u kreditních karet u jednotlivých bank bývají 30 dní i déle od podání žádosti a banky zpravidla lhůtu počítají od prvního dne následujícího měsíce. Nemáte-li v dané bance osobní známe, jen těžko se Vám podaří formální lhůtu zkrátit. Doporučíme Vám domluvit se s Vaší bankou na úpravě stávající smlouvy tak, že před čerpáním doložíte snížení limitů kreditních karet na minimum, což je úkon, který je většina bank u kreditní karty schopna vyřídit na počkání včetně vystavení potvrzení o měně (např. limity snížíte ze 150 tis. Kč a 200 tis. Kč na 2x 20 tis. Kč). Po vyčerpání úvěru můžete produkty bez časového presu zrušit úplně.

S pozdravem tým Opravdová hypotéka


Potřebuji hypotéku 400 000,- Kč na koupi bytu v Jihlavě za 900 000,- Kč. Pracovní smlouvu mám na dobu neurčitou s čistým příjmem 19.000,- Kč/měsíčně. Jsem svobodný, bez dětí a je mi 28 let. U své banky jsem narazil na problém, protože na mě byla loni vypsaná exekuce za jízdu na černo v Praze v metru. Můžete mi poradit, u které banky hypotéku vyřídím?

Jaroslav, Brandýs n. Labem


Vážený pane Jaroslave,

ve spojitosti s hypotečním úvěrem je exekuce nepřekonatelným problémem pro celý bankovní trh, nikoli jen pro Vaši banku. Hypoteční úvěr u bank budete moci začít poptávat až po definitivním vyřešení nařízené exekuce.

S pozdravem tým Opravdová hypotéka

Novinky


Velký obrat na hypotečním trhu - úročení začíná stoupat Po 1,5 roce permanentního klesání úrokových sazeb u hypoték přišel zlom. Dva největší poskytovatelé hypoték u nás přistoupili ke zvýšení sazeb...

Více
© 2015 OpravdováHypotéka.cz